U Uranie 18, Praha 7, 170 00
+420 725 719 563
petr.hedrlin@3epraha.cz

PODPORA VÝUKY

Podpora výuky CAD/CAM ve školách

Podpora výuky na školách

Software je nezbytným nástrojem,  který učitel potřebuje pro kvalitní a moderní technickou výuku. K tomu však potřebuje také celou řadu dalších nástrojů, aby jeho výuka byla efektivní a účinná. Podpora technické výuky na školách je proto pochopitelnou součástí našich nabídek a služeb školám, pedagogům i studentům.  V současné době se tato podpora skládá z:

  • VIP technický servis pro školy – při placené podpoře využivají školy a jejich pracovníci služeb našich CAD/CAM technických oddělení při instalacích a provozech kupovaných softwarů
  • učebnice a výukové materiály – k dodávaným softwarům jsou průběžně aktualizovány výukové materiály, příručky a videonávody
  • akreditovaná školení pro učitele – k dodávaným softwarům nabízíme akreditovaná školení MŠMT pro učitele za zvýhodněných podmínek
  • odborné stáže pro učitele v rámci Šablon MŠMT
  • semináře a workshopy pro studenty s představením softwarů a novinek
  • soutěže a STEM projekty pro jednotlivce a studentské týmy

NEJBLIŽŠÍ AKCE

Školení ZÁKLADY SOLIDWORKS pro učitele

Pro začínající učitele s výukou Solidworks, zopakování nových funkcionalit verze Solidworks EDU 2019

Školení SketchUp pro učitele

Pro začínající učitele, kteří chtějí využívat SketchUp ve výuce

Školení Surfcam pro učitele

19. – 20. března 2020

Dvoudenní školení – 2-osé a zákaldy 3-osého frézování

Školení CSWA pro učitele

24. a 27. února 2020

Dvoudenní školení – příprava pro složení certifikátu CSWA, zkouška je součástí škole

Setkání učitelů

Setkání učitelů CAD/CAM v roce 2019

Tradiční setkání učitelů a škol, kde vyučují CAD/CAM, proběhlo 22. – 23. listopadu na SPŠ Na Třebešíně v Praze.  Jeho cílem je výměna zkušeností, nové inspirace, zajímavosti a tipy pro výuku, nové projekty pro školy mezi pedagogy škol z celé republiky. Letošní setkání bylo motivované pojmem Průmysl 4.0 a možnostmi, jak ho využít ve výuce na školách.  Představili jsme školám náš projekt Výuka 4.0 a podrobnější informace, včetně materiálů ze setkání najdete zde.

Certifikace SOLIDWORKS

Na současném konkurenčním trhu práce potřebují studenti všechny výhody, které mohou uplatnit při nástupu do praxe. Certifikační program SOLIDWORKS poskytuje studentům prověřený benefit, který mohou uplatnit při vstupu na trh práce. Svým certifikátem, který je ověřitelný v celosvětové databázi uživatelů SOLIDWORKS ukazují zaměstnavatelům, že mají 3D CAD dovednosti pro práci konstruktéra. Škola, která se stane poskytovatelem akademické certifikace SOLIDWORKS získává pro své studenty velmi zajímavý a uplatnitelný benefit. Pro její studenty, a týká se to také učitelů školy, jsou pak tyto certifikační zkoušky ZDARMA.

Kontaktujte nás, připravíme vaše učitele na zkoušku CSWA a pomůžeme se získáním akreditace pro poskytování akademických certifikací.

Výukové materiály

K dodávaným programům zpracováváme i podpůrné výukové materiály. Celou řadu výukových materiálů najdete na originálních stránkách dodavatelů softwarů nebo v komunitách uživatelů. Naše materiály jsou zaměřené na konkrétní příklady, se kterými se ve své výukové praxi setkáte, náměty čerpáme na školeních pro učitele nebo na soutěžích CAD/CAM, které pravidelně organizujeme.  Školám je poskytujeme za zvýhodněných podmínek a jsou určeny zejména pedagogům pro jejich přípravu k výuce. Část výukových materiálů je určena pouze členům naší EDU AKADEMIE jako poděkování a bonus za jejich aktivní přístup při výuce CAD/CAM předmětů.

Zde si můžete stáhnout objednávkový list na výukové materiály.