U Uranie 18, Praha 7, 170 00
+420 725 719 563
petr.hedrlin@3epraha.cz

SOUTĚŽE

Podpora výuky CAD/CAM ve školách

Soutěže pro studenty

Výuka by měla bavit. A výborným nástrojem jsou soutěže, kde můžeme porovnat jaké jsou naše dovednosti a znalosti ve srovnání s ostatními. Učitelé si vymění zkušenosti s výukou, získají nové inspirace pro svoji práci, témata pro výuku. A studenti si vyzkouší, jak zvládnou vyřešit zadání úkolů, které nejsou klasickými školními příklady. A ty nejlepší odměníme.

Soutěž v CAM programování

Soutěž je určena studentům středních škol, kteří mají ve výuce programování CNC strojů. Soutěž je vyhlašována  kategoriích Ruční programování, kdy je cílem vypracovat program pro řídící systém obráběcího stroje podle výkresu součásti, a CAM programování, kdy musí student zpracovat CAD data modelu do CAM programu (CAMWORKS, SURFCAM, apod.) Programovat lze v určeném systému podle vyhlášených pravidel pro aktuální ročník.

Termín soutěže: 28. ledna 2020

Místo soutěže: SPŠ Na Třebešíně, Praha 10

Výsledky najdete zde

Soutěž v CAD kreslení a modelování

Soutěž je určena všem studentům středních školy je vyhlašována v kategoriích 2D, 3D a SketchUp. Pro zpracování zadání soutěže pro 2D a 3D lze použít jakýkoliv CAD, který se ve škole vyučuje (SOLIDWORKS, AUTOCAD, INVENTOR atd.), organizátor poskytuje soutěžícím nainstalovaný program SOLIDWORKS, v případě, že pracují s jiným softwarem, je nutné s sebou přivést na soutěž notebook nebo PC s nainstalovaným programem ze školy. Kategorie SketchUp je určena pro studenty, kteří ve škole pracují s programem SketchUp Pro, není možné využít pro zpracování verzi SketchUp Free

Termín soutěže: 26. března 2020 

Místo soutěže: ON-LINE AKADEMIE 3E Praha, alternativně jsme upravili konání soutěže pro on-line formu.

Informace a výsledky najdete zde.