U Uranie 18, Praha 7, 170 00
+420 602 363 446
josef.sir@3epraha.cz

3DEXPERIENCE pro studenty

Podpora výuky CAD/CAM ve školách

3DEXPERIENCE pro studenty

Výkonná Platforma 3D EXPERIENCE  je nyní k dispozici samostatně i studentům, kteří tak mohou používat tento cloudový nástroj stejně jako profesionálové a inženýři SOLIDWORKS na celém světě.

Platforma 3D EXPERIENCE je nyní k dispozici studentům i v  České republice stejně jako pro studenty na celém světě!  Novinkou pro letošní školní rok je spojení studentské edice SOLIDWORKS s bezplatným přístupem k platformě 3D EXPERIENCE.  Učit a zdokonalovat se tak můžete se stejnými nástroji špičkového softwaru, které denně používají nejlepší profesionálové SOLIDWORKS.

Základní informace o platformě  jsem popsal v článku  Seznamte se s platformou, nebo v návazných článcích cyklu Vítejte na platformě, které najdete na tomto blogu.  Nyní se ale budu věnovat specifikaci „studentské“ platformy“, kterou můžete v rámci této nabídky získat.

Hlavní výhody 3D EXPERIENCE pro studenty

  • přístup k jednotnému prostředí pro konstrukci a spolupráci 
  • aplikace pro  konstrukci a modelování, včetně  organizování a správy dat a spolupráce na obsahu v reálném čase – vše v cloudu
  • přístup pro spolupráci a návrhy kdykoli a odkudkoli z jakéhokoli zařízení – včetně počítačů Mac, tabletů a chytrých telefonů
  • pokročilé funkce a technologie šetřící čas, jako je umělá inteligence a strojové učení
  • všechno v cloudu, kde nemusíte řešit  hardwarové konfigurace, instalace a aktualizace softwaru

Role a Aplikace ve 3D EXPERIENCE pro studenty

V platformě 3D EXPERIENCE se budete setkávat se dvěma klíčovými pojmy: Role a Aplikace .

  • Role (ROLES) je standardní označení pro „soubor aplikací“ se kterými můžete pracovat. Je to podobné jako když v běžné praxi mluvíme o inženýrovi, marketingovém odborníkovi, umělci nebo projektovém manažerovi.
  • Aplikace (App) je konkrétní nástroj pro činnosti, které potřebujete udělat. Například plánování, konstrukci, modelování nebo prohlížení dat.

Studentský přístup k platformě 3D EXPERIENCE obsahuje pět hlavních rolí s více než 30 aplikacemi, které vám pomohou zpracovat vaše návrhy a modely rychleji než kdykoli předtím.

To je komunikační páteř platformy 3D EXPERIENCE, která vám umožňuje týmově spolupracovat, komunikovat a ukládat data. Její základ tvoří aplikace 3DSwym (komunikace), 3D Dashboard (nástěnka), 3D drive (úložiště) a 3D Search (vyhledávání).

Obsahuje 3D Space, což jsou nástroje pro organizaci, správu projektů a spolupráci v reálném čase. Data jsou spravována a ukládána do jednoho jedinečného prostředí a jedné jediné databáze, což podporuje spolupráci a poskytuje dostatečné bezpečnostní zabezpečení

Nástroj xDesign je určen pro 3D konstruování v prohlížeči, který umožňuje parametrické modelování pomocí běžných funkcí CAD, které znáte ze Solidworksu.   xDesign má také pokročilé funkce, jako jsou Design Guidance využívající umělou inteligencí a Design Assistant pro strojové učení, které urychlují proces modelování. 

Nástroj xShape pro tzv. sub-D modelování, (organické modelování), které umožňuje  rychlé a intuitivní tvarové modelování metodou push-pull. Složité organické tvary vytváříte během několika minut místo hodin! 

Conector SOLIDWORKS

Connector SOLIDWORKS umožňuje vaší desktop studentské licenci SOLIDWORKS komunikovat s platformou 3DEXPERIENCE v obou směrech. Pokud již používáte SOLIDWORKS, můžete svoji licenci bezproblémově propojit s platformou a rozšířit tak funkce a pracovní postupy klasické licence SOLIDWORKS o cloudovou týmovou spolupráci.

Platforma 3D EXPERIENCE je  úžasná sada nástrojů pracující v cloudu, ke které máte  přístup odkudkoli a kdykoli na jakémkoli zařízení. A když ji propojíte s desktop licencemi SOLIDWORKS, získáváte velmi mocný soubor nástrojů, který se nyní používá v inženýrské a výrobní praxi.

Jak můžete získat přístup k nástrojům studentské platformy 3D EXPERIENCE

  • Vaše škola má platné licence SOLIDWORKS EDU a vy můžete vytvořit studentské týmy, pro které škola rozšíří svoje licence o 3D Designer for Education. To je cloudové řešení platformy pro školní a studentské týmy (minimálně 10 licencí s platformou)
  • Přihlásíte se jako tým do STEM projektů 4×4 LandRover ve školách, 3E Dragster nebo CAD project21. To jsou soutěžní studentské STEM projekty a přihlášení účastníci získají přístup na platformu pro svou práci
  • Zakoupíte si individuální licenci Student EDITION se kterou získáte i přístup k platformě 3D Experience pro studenty

Chcete vyzkoušet platformu 3D EXPERIENCE pro studenty?

 

Napsat komentář