U Uranie 18, Praha 7, 170 00
+420 602 363 446
josef.sir@3epraha.cz

Platforma 3DEXPERIENCE

Podpora výuky CAD/CAM ve školách

Platforma 3DEXPERIENCE

Termín „platforma“ je v poslední době velmi frekventovaný. Řada softwarových specialistů hledá společné prostředí pro integraci nástrojů, které potřebují pro svou práci. A není divu, vždyť soudobé výzkumy ukazují, že přepínání mezi úkoly a různými nástroji, které pro plnění těchto úkolů potřebujeme, spotřebovává až 40% našeho produktivního času.

A v technickém světě konstruktérů a technologů je to velmi znát. Musí konstruovat a modelovat, upravovat, testovat a ověřovat návrhy, generovat výkresovou a výrobní dokumentaci atd., a k tomu také komunikovat všechny tyto kroky se svými kolegy, dodavateli, zákazníky. A pod čím dál tím větším tlakem úspor času a financí. Doplňte si k tomu potřebné náklady na různé softwarové nástroje, které k tomu potřebují, neustálé aktualizace softwarů a pochopitelně i neustálý upgrade vědomostí a dovedností při jejich ovládání.

Proto je taková poptávka po společné platformě nástrojů, která by sjednotila a zjednodušila používání nástrojů při naší práci.

Vstupte na platformu 3DEXPERIENCE

Platforma 3D Experience® je založená na cloudovém přístupu a nabízí přístup k rostoucímu portfoliu nástrojů, které bezproblémově spolupracují. Slouží jako centrum, které můžete přizpůsobit vašim konkrétním potřebám vývoje produktu. Umožňuje vašim týmům vytvářet dashboardy a pracovní skupiny, shromažďovat a sdílet data, kontrolovat a opakovat návrhy. Spojuje lidi a data na jednom místě a vytváří prostor pro spolupráci při vývoji produktu i pro jeho rychlejší uvedení na trh.

Na této platformě DASSAULT SYSTÈMES  zpřístupňuje nejvýkonnější technologie a intuitivní funkce v cloudovém prostředí, které jsou přístupné z jakéhokoliv zařízení, ať už se jedná o  pracovní stanice, laptopy, tablety nebo mobilní telefony. Pokud jste uživatel stolního počítače se SOLIDWORKS, můžete automaticky přesunout aktualizace svých modelů na platformu, kde namísto zasílání zpráv e-mailem, využívání softwaru pro správu produktových dat nebo využití jiných nástrojů pro komunikaci, zpřístupníte vaše výsledky ostatním. Pokud máte problémy s finančními zdroji pro správu vašeho PC vybavení s jeho neustálými inovacemi, přejděte na cloudové řešení. Pokud máte terénní a mobilní pracovníky, povolte jim přístup k potřebným datům z jakéhokoli místa, kdykoli a na jakémkoli zařízení s webovým prohlížečem a připojením k internetu.

Portfolio 3DEXPERIENCE Platformy

⦁ Parametrické modelování : Vytvořte rychle 3D koncepční a podrobné návrhy a upravte je v SOLIDWORKS .
⦁ Subdivize (Sub-D) Modeling : Navrhněte rychle a snadno 3D organické tvary a upravujte je v SOLIDWORKS .
⦁ Data Product Lifecycle Management : Spravujte návrhy produktů a dokumenty, aniž byste opustil SolidWorks , snadno sledujete a provádíte operace životního cyklu, sledujete struktury produktů a spravujete úkoly a projekty.
⦁ Pokročilá simulace : Posuzujte strukturální integritu pomocí výkonné simulační technologie založené na analýze konečných prvků, ke které máte přístup přímo ze simulace SOLIWDWORKS.

Platforma 3DEXPERIENCE překračuje rámec toho, co si obvykle myslíte o konstrukčních a inženýrských nástrojích. Řešení pro správu projektů umožňuje týmům rozdělit odpovědnost na jednotlivé členy, s přímým propojením mezi potřebnými úkoly a modely vytvořenými během celého procesu projektu. Cloudové úložiště vám pomáhá se vyhnout riziku ztrát při synchronizaci revizí modelů nebo sestav a místo toho se soustředit na skutečnou konstrukční práci. Na platformě lze vytvořit vlastní komunity, které uživatelům umožňují shromažďovat a sdílet data i komunikaci s nimi a rozhodovat o dalších krocích rychleji než kdykoli předtím.

Možná si ani neuvědomujete, že tyto rutinní činnosti provádíte každý den, ale je pravděpodobné, že se neustále přepínáte mezi nástroji i jinými softwarovými programy, které ve skutečnosti nebyly navrženy s ohledem na vaše potřeby vývojáře produktu. Úspora času a nákladů jsou silné argumenty pro hledání řešení, které vám umožní řídit a organizovat vše na jednom místě, v platformě, kde se nemusíte přepínat mezi různými nástroji.  

Potřebujete-li konkrétní roli nebo pracovní postup, platforma vám poskytne nástroje a prostředí, které potřebujete k vytvoření a správě produktu, a to od prvotního nápadu až k jeho prodeji. A to se neomezuje pouze na modelování a výrobu součástí, ale zajišťuje i dodržování předpisů, ukládání dokumentace nebo dokonce řízení komunikace se zákazníky na sociálních médiích. 3DEXPERIENCE je platforma nejen pro konstrukci a výrobu, ale také pro obchod a marketing.

Nejste si jisti, jak začít s platformou 3D EXPERIENCE? Nejste si jisti, zda najdete řešení navržená speciálně pro vaši funkční roli v týmu nebo organizaci? Naši obchodní konzultanti vám rádi pomohou s přípravou a nastavením celého procesu. A v našem seriálu článků vám budeme postupně představovat jednotlivé nástroje platformy.

 

Napsat komentář