U Uranie 18, Praha 7, 170 00
+420 602 363 446
josef.sir@3epraha.cz

SWOOD pro SOLIDWORKS

Podpora výuky CAD/CAM ve školách

SWOOD pro SOLIDWORKS

SWOOD je výkonný software pro návrh a výrobu nábytku

Plně integrovaný software do SOLIDWORKS od francouzské společnosti EFICAD.  S využitím jejich nástrojů zefektivníte návrhy nábytkových sestav a zejména automatizaci přípravy výroby. Uživatelem SWOODu jsou jak velké nábytkářské firmy, tak i poměrně malé, zakázkové výroby nábytku. Všem SWOOD nabízí zcela novou úroveň práce, velkou pružnost v návrzích, zkrácení termínů nabídek, precizní kalkulace a dokumentaci i snadné změny během procesu výroby. K dispozici máte přehledy operací, knihovny nástrojů, agregátů a technologií, rozvržení panelů na stole stroje přímo v prostředí SOLIDWORKS i simulace včetně modelů strojů. Skládá se za dvou integrovaných modulů SWOOD Design a SWOOD CAM .

SWOOD Design

SWOOD Design je modul pro návrhy nábytkových sestav, plně integrovaný do SolidWorksu.

Pomocí SWOOD Design lze navrhovat nábytek, jeho nejrůznější sestavy a rozměrové varianty. K tomu se používají knihovní prvky, desky (s kontrolou směru vláken a tloušťky), spojovací prvky, ale také další kování, mechaniky např. šuplíků od různých dodavatelů, povrchové materiály (lamino, dýha) a další. Vše probíhá poloautomaticky, díly se samy přizpůsobují rozměrům nebo nacházejí správné vzdálenosti. Snadno zaměníme dva šuplíky za tři, zmenšíme dvířka, nebo vložíme celou sestavu kování od dodavatele. Návrhy z připravených knihoven se zpracovávají intuitivně systémem drag-n-drop.

Důležitou částí SWOODu Design je příprava výroby, tedy výrobní dokumentace, seznam polotovarů k objednání, data pro olepovačky, export dat pro software pro optimalizaci řezů na pile nebo přidělení čarového kódu.

SWOOD CAM

SWOOD CAM pracuje se všemi CNC stroji specializovanými na opracování dřeva ve výrobě nábytku.

Umí pracovat se specifickými technologiemi pro tuto výrobu, s vícenásobnými vřeteny a hlavami, vrtacími agregáty a vodorovnými vřeteny, odsáváním, automatickou regulací rychlosti podle směru vláken, stavitelným vakuovým upínáním, laserovým zaměřením, upnutím více dílů a deskovým hospodářstvím, frézováním drážek, profilů, nebo řezáním pilou.

Podpora řídících systémů a strojů typu HOMAG, WEEKE, WoodWop, SCM,  BIESSE, IMA, MASTERWOOD, HOLZ-HER a podobné.

  • Simulace pozicování dílů na stůl stroje
  • Umístění jednoho nebo více dílů v upnutí
  • Řezání pilou, kapsy, dlaby a čepy
  • Automatické rozvržení dílců v ploše.
  • Nesting

Společnost EFICAD je z Francie a byla založena v roce 1989. Ke specializaci na obrábění dřeva se dostala v roce 1991, kdy spolupracovala na řešení pro routery firmy SCM. V roce 2001 poprvé provedla integraci svého školního systému do SolidWorks a na základě svých dlouholetých zkušeností představila v roce 2010 zcela nové řešení SWOOD, plně integrovaný CAD/CAM modul pro SolidWorks. Školy se SOLIDWORKS  mají možnost získat tento produkt za zvýhodněné školní ceny bez omezení funkčnosti programu. V případě zájmu o další informace kontaktujte naše obchodní oddělení.

 

Napsat komentář