U Uranie 18, Praha 7, 170 00
+420 602 363 446
josef.sir@3epraha.cz

EDU AKADEMIE

Podpora výuky CAD/CAM ve školách

3E PRAHA EDU AKADEMIE - VÝUKA 4.0

VIP klub pro moderní technickou výuku na školách

  • podpora inovací a moderních postupů v technické výuce na školách
  • podpora a vzdělávání  pedagogů pro technickou výuku
  • přístup k metodickým a výukovým materiálům pro výuku CAD/CAM/CAE a 3D tisku
  • podpora marketingových aktivit škol při propagaci technické výuky
  • podpora inovací a moderních postupů v technické výuce na školách
  • podpora a vzdělávání  pedagogů pro technickou výuku
  • přístup k metodickým a výukovým materiálům pro výuku CAD/CAM/CAE a 3D tisku
  • podpora marketingových aktivit škol při propagaci technické výuky

EDU Akademie je VIP klub pro učitele škol. Škola,  která ve výuce aktivně využívá námi dodávané CAD/CAM softwary SOLIDWORKS, SKETCHUP, CAMWORKS nebo SURFCAM s platnou licencí a podporou, získá automaticky pro své učitele přístup do EDU AKADEMIE. EDU AKADEMIE je součástí našeho projektu VÝUKA 4.0  pro podporu moderní technické výuky.

Učitelé, jejichž školy tyto softwary zatím nepoužívají, mohou získat přístup do EDU AKADEMIE na první rok ZDARMA, další pokračování bez členství školy bude možné po zaplacení VIP individuálního členství.  

V EDU AKADEMII  získáte přístup k materiálům, které jsou určené k podpoře výuky a jejich publikování je buď neveřejné nebo zpoplatněné a které zde budou členům EDU Akademie k dispozici zdarma. Zároveň zde umožníme distribuci a používání vlastních materiálů učitelů, kteří budou ochotni se podílet na výměně svých zkušeností a materiálů s výukou

Co najdete v EDU AKADEMII

CERTIFIKACE CSWA 

Materiály k podpoře využívání certifikačního programu SOLIDWORKS. Certifikační proces školy a možnost získání certifikací SOLIDWORKS pro studenty a učitele ZDARMA. 

Pro  učitele, kteří  na svých školách pracují jako administrátoři zkoušek CSWA (jejich škola je schváleným akreditačním centrem pro Solidworks) máme připraven bonusový program za jejich úsilí při propagaci a zajišťování certifikací mezi studenty. Za každých 10 studentů, kteří na škole úspěšně složí některou z certifikací (CSWA a vyšší) získají odměnu, kterou chceme ocenit jejich práci.  Prémii pak získá navíc ten učitel, jehož škola bude mít ve sledovaném období (školní rok) nejvíce certifikovaných studentů. Podrobné podmínky představíme na Setkání učitelů a budou součástí informací členské sekce.

VÝUKOVÉ PLÁNY

Součástí podpory komunity SOLIDWORKS jsou vytvořené výukové plány odborníky Solidworks, které lze využít, případně upravit, pro svoji výuku. Výukové plány jsou k dispozici v EDU komunitě Solidworks a členové sekce k nim budou mít přístup bez složitého vyhledávání. Některé z nich budou i přeložené do češtiny  pro usnadnění použití.

PŘÍKLADY A TIPY DO VÝUKY

Vhodných příkladů pro výuku nemá učitel nikdy dostatek a  tak bude možnost si řadu osvědčených příkladů stáhnout z naší knihovny. Věříme, že to bude i prostor pro vaši výměnu zkušeností a nápadů a že se rádi pochlubíte kolegům svými realizacemi, které se vám ve výuce osvědčily. Přivítáme zejména náměty se vzorovým řešením, které jsou pak neocenitelnou pomůckou pro začínající učitele.  Malý příklad: Definice řezných podmínek nástroje.

INSPIRACE PRO VÝUKU

Materiály pro rozšíření výuky, inpirace, výukové tutoriály a návody pro studenty, kteří se chtějí sami rozvíjet a objevovat další možnosti softwarů nad rámce běžné výuky. Na světových forech, setkání a výměnách zkušeností najdete obrovské množství materiálů, které je škoda nevyužít pro podporu výuky. Zde vám je zprostředkujeme a vy je nemusíte zdlouhavě a složitě vyhledávat, navíc je za vás i trochu prověříme a vyzkoušíme.

MATERIÁLY K VÝUCE

Různé materiály, které jsou dnes k dispozici v internetovém světě,  jsou docela dobře využitelné ve výuce. Ať již jako informační nebo výukové materiály nebo jako doplněk k probírané látce a aktualizace témat. Ne vždy je jednoduché je najít a mnohé jsou vydávány jen pro omezený okruh uživatelů. Chceme vám tyto materiály zprostředkovat a nabídnout vám je do knihovny, odkud je můžete použít pro svoji výuku. I zde bude prostor pro vzájemnou výměnu a sdílení materiálů, které se vám ve výuce osvědčily.

MODELY PRO VYUŽITÍ VE VÝUCE

Nápadů, inspirací a vhodných témat není nikdy dostatek. V naší knihovně najdete řadu modelů pro CAD modelování nebo připravených pro CAM nebo pro 3D tisk, nebo podrobné návody pro jejich zpracování. Modely budou nejen od odborníků, ale také ze zadání soutěží nebo od vašich kolegů z jejich školní praxe.

VSTUP DO EDU AKADEMIE

Vyplňte prosím náš registrační formulář. Přístup do EDU AKADEMIE podléhá schválení administrátora. V případě nejasností Vás budeme kontaktovat.