U Uranie 18, Praha 7, 170 00
+420 602 363 446
josef.sir@3epraha.cz

EDU-Případové studie

Podpora výuky CAD/CAM ve školách

Případové studie, tzv. CASE STUDY, jsou popisem a představením zajímavých nápadů, které byly realizovány. V EDU Akademii najdete příklady a studie startupových firem, školních praxí, studentských aktivit a zajímavých nápadů. A  také zprávy z výzkumů, které by vás mohly zajímat. A velmi rádi zde uveřejníme i vaše příklady a nápady, které jste ve škole zrealizovali.

Eliptické kolo

Mnoho sportovců, závodních i rekreačních, řeší problémy s bolestí kloubů a nohou při dopadu nohy na tvrdé podloží při běhu. Po úrazech je často doporučován běh nebo jízda na kole jako součást regenerace, ale i tam je problém s dopadem nohou na tvrdé podloží nebo naopak nepohodlí spojené s cyklistickým sedlem. Firma ElliptiGo přišla se zajímavým řešením eliptického kola, které kombinuje běh s jízdou na kole. Bez Solidworksu by tento projekt nevznikl, řekl hlavní inženýr Brent Trent.  

Kytarový start-up

Rapolas Gražys je vizionář  start-upové firmy LAVA DROPS . Návrhy jeho elektrických kytar  oslovily řadu moderních hudebníků a jak sám říká, snaží se ve svých návrzích propojit lidi s přírodou. S programem SOLIDWORKS se seznámil ve škole a dnes tento CAD software  používá k návrhům svých neuvěřitelných nástrojů.  A jeho kytara se stala symbolem EDU edice pro rok 2019.

Hrajete bowling?

Jméno Brunswick je synonymem pro bowling. Když John Moses Brunswck zakládal na konci 19. století svoji firmu, určitě netušil, jak oblíbeným sportem se tato původní zábava viktoriánských  salonů stane. Dnešní moderní bowling se neobejde bez  programu SOLIDWORKS. Návrh nové bowlingové koule  se neobejde bez intuitivního 3D konstrukčního softwaru k návrhu fyzikálních vlastností, dutinových částí i k vizualizaci  nových návrhů. Vývojový inženýr firmy Aaron Koch říká, že SOLIDWORKS je jediným nástrojem, který mu umožňuje dosáhnout cílů při návrhu nových cílů.

Tým ECO racing na Cambridge University

World Solar Challenge je závod solárních automobilů na 3000 km, jehož cílem je testování prototypů  solárních automobilů. Na Cambridge University vznikl tým, který v současné době zahrnuje okolo 60 studentů a je jedním z předních vývojových týmů pro technologie vozidel se solárním pohonem ve Velké Británii. Pro svoji práci využívají licence SOLIDWORKS EDU a zkušenosti  tohoto týmu se soutěží najdete v přiložené studii.

Přátelský robot

S pomocí nástrojů SOLIDWORKS pro 3D konstruování společnost Aldebaran úspěšně zkonstruovala robota, který se doposud nejvíc podobá chováním člověku. Prostřednictvím dotykových snímačů, kamer, reproduktorů, LED diod a mikrofonu dokáže robot NAO vnímat své prostředí a komunikovat s ním a učit se prostřednictvím interakce s jeho majitelem. Robot se pohybuje potichu, plynule a jako člověk; a jeho velikost a neškodný výraz budí dojem klidu, pohody a přátelství.