U Uranie 18, Praha 7, 170 00
+420 602 363 446
josef.sir@3epraha.cz

EDU Učební texty

Podpora výuky CAD/CAM ve školách

Učební texty k programům Solidworks, Surfcam, Camworks a Sketchup, vytvořené ve 3E Praha Engineering, které můžete využít pro svoji přípravu k výuce. V tištěné podobě je lze získat na našich školeních nebo zakoupit se slevou pro školy. V elektronické podobě jsou určeny výhradně pro učitele EDU Akademie a prosíme, abyste je nekopírovali jako studijní texty pro studenty a chránili tak autorská práva publikací.

Učební texty jiných autorů jsou získány z veřejně přístupných zdrojů nebo se souhlasem autora. Jsou také určeny výhradně pro učitele EDU Akademie a prosíme, abyste je nekopírovali jako studijní texty pro studenty a chránili tak autorská práva publikací.

Objednávkový formulář pro výukové texty CAD/CAM 3E Praha Engineering. Uvedené ceny jsou pro tištěné publikace, v případě požadavku na elektronickou variantu s vámi domluvíme cenu multilicence pro školu. 

Základy Solidworks

učební text Úvod do systému Solidworks  obsahuje orientaci v prostředí programu a základní operace pro práci s programem Solidworks jako je  tvorba prvků, vysunutí, tvorba děr, zkosení a zaoblení, základy kótování, tolerance, tvorba řezu a detailů, práce s plechem, tvorba sestav, výkresy dílu a sestavy, správa dokumentace.

Obecný úvod do problematiky CNC

Publikace, která vznikla v rámci projektu ESF ve škole ve Velké Bíteši, popisující základní problematiku CNC a vybrané G a M funkce

SketchUp Free

Tato příručka je určena pro seznámení se základními dovednostmi při zahájení práce v aplikaci SketchUp Free. Najdete zde instrukce, jak začít pracovat s tímto programem, jak používat myš při práci a získáte také základní přehled o uživatelském rozhraní a naučíte se pracovat se základními nástroji tohoto programu.

Surfcam Trad – Stručný úvodní manuál

Tato příručka je určena pro seznámení se základními dovednostmi při zahájení práce v programu Surfcam Trad.  Najdete zde instrukce, jak začít pracovat s tímto programem, rozdělení na CADovskou a CAMovskou část a popis základních operací. Nenahrazuje učebnici. 

Základní instrukce pro kreslení v Solidworks

Jednoduchý základní sylab pro úplné základy kreslení v programu Solidworks. Určeno pro úplné začátečníky pro pochopení systému kreslení v programu.

Analýza poklesu tlaku ve 3D

Informační e-book o možnostech nových nástrojů CAD konstrukčních systémů, které nabízejí kompletní řadu různých analýz proudění a přenosu tepla včetně simulace poklesu tlaku

Optimalizace procesů směšování plynů

Informační ebook o využití simulace dynamiky tekutin pro směšování proudění plynů.