U Uranie 18, Praha 7, 170 00
+420 602 363 446
josef.sir@3epraha.cz

Celostátní soutěž CAD modelování byla ONLINE

Podpora výuky CAD/CAM ve školách

Celostátní soutěž CAD modelování byla ONLINE

26. března měla být celostátní soutěž v CAD kreslení a modelování

19. ročník tradiční celostátní soutěže v CAD kreslení a modelování měl být v tento den na střední škole v Hradci Králové. Uzavření škol kvůli nákaze koronavirem se tak pro nás stalo obrovskou výzvou, jak tuto organizačně náročnou akci zvládnout s využitím digitálních a moderních forem výuky.

Bylo by jednoduchým řešením soutěž odvolat, tak jako se stalo u velké řady akcí. Ale my jsme nechtěli úsilí a energii věnovanou přípravám této akce jen tak zahodit. A tak jsme nabídli studentům možnost on-line formy uspořádání soutěže, kdy soutěžili na svých počítačích doma a měli tak možnost si vyzkoušet opravdu on-line výuku v praxi, “  říká Ing. Josef Malý, ředitel 3E Praha Engineering, která tuto soutěž pravidelně organizuje pro střední školy.   

Vzhledem k tomu, že k uzavření škol došlo prakticky 14 dní před konáním soutěže, měl organizační tým 3E Praha jen minimum času na reorganizaci formy soutěže, navíc v té době se vývoj situace měnil každou hodinou a odhadovat vývoj bylo takřka nemožné.

Vsadili jsme na osvědčený nástroj, který ve firmě již používáme a to webinářovou platformu GoToWebinar. Téměř 60 přihlášených účastníků jsme prostřednictvím jejich učitelů oslovili s nabídkou soutěže ve virtuální třídě 3E Praha, kam se mohli přihlásit a zaregistrovat k on-line formě soutěže. Moc nás těší, že téměř 40 z nich využilo možnost a do soutěže se i za takových podmínek znovu přihlásili.

V 9 hodin ráno 26. března se tak účastníci, v pohodlí svých bezpečných domovů, sešli v naší virtuální třídě, kde po nezbytném vysvětlení organizačních pravidel dostali zadání ke zpracování. To v určeném čase 150 minut zpracovali a poslali zpět organizátorům. Po celou dobu byl pro ně připraven telefonický hot-line servis techniků a organizátorů pro řešení případných problémů. Pro učitele, kteří měli možnost se také k vysílání připojit, byly připraveny informace o programech EDU On-line Akademie, kterou 3E Praha Engineering pomáhá učitelům i studentům v době uzavření škol. 

Soutěžní práce k vyhodnocení úspěšně odevzdalo 34 studentů z celkem 15 škol, které se této formy soutěže zúčastnili a patří jim velký obdiv a poděkování, že našli odvahu se zúčastnit a vyzkoušet něco, co většina z nich asi ve výuce zažila poprvé.

Vítězové kategorie 2D kreslení

1. místo  Martin Janiš SPŠ strojnická Olomouc
2. místo Michal Hrnčíř SPŠ, SOŠ a SOU Hradec Králové
3. místo Čeněk Babača SPŠ Přerov

Vítězové kategorie 3D modelování

  1. místo Lukáš Hejhal VOŠ, SPŠ a SOŠ Strakonice
  2. místo Jakub Záhora SPŠ strojnická Olomouc
  3.  místo Josef Kiselica SPŠE České Budějovice

I pro nás z 3E Praha, byla organizace soutěže velkou výzvou a zkušeností a jsme rádi, že jsme ji společně ze studenty úspěšně zvládli.  Celkové výsledky i zadání, které museli studenti zvládnout najdete  ZDE .

Další podrobnosti a informace vám rád podá Ing. Petr Hedrlín, projektový manažer pro projekty a soutěže ve 3E Praha Engineering,  který celou soutěž organizačně řídil.

 

Napsat komentář