U Uranie 18, Praha 7, 170 00
+420 602 363 446
josef.sir@3epraha.cz

SOFTWARE PRO STUDENTY

Podpora výuky CAD/CAM ve školách

Základ pro práci s programy CAD/CAM je pochopitelně ve škole a ve využití školních licencí. Ale jestli chcete být opravdovými mistry svého oboru a chcete CAD/CAM používat na špičkové profesionální úrovni, musíte ho používat i doma a pracovat s ním více než vám umožňují hodiny vašeho školního rozvrhu. A pro distanční výuku je software na domácím počítači nezbytnost. Na této stránce  najdete přehled možností  pro studentské licence.

CAD/CAM studentské licence pro domácí práci a distanční výuku.

Studentské licence můžete používat v těchto formách:  

 1. instalace, které můžete využívat na základě platných školních licencí – SOLIDWORKS CAD, SOLIDWORKS CAM, SURFCAM
 2. instalace, které můžete zakoupit za zvýhodněnou studentskou cenu SOLIDWORKS, SKETCHUP
 3. free, demo nebo online appky zdarma SOLIDWORKS ONLINE, SURFCAM DEMO, SKETCHUP FREE, SOLIDWORKS FOR KIDS
 4. sponzorské licence pro studentské týmy

Instalace v rámci školních licencí

SOLIDWORKS STUDENT u školních licencí

Jestliže má vaše škola platné licence s naší technickou podporou, můžete si na své domácí počítače nainstalovat licence zdarma. Na středních školách jsou to licence SOLIDWORKS CAD standard a SOLIDWORKS CAM Pro, na vysokých školách pak plnou licenci stejnou jako ve škole.  Postup instalace a licenční kody zasíláme školám, v případě že u vás ve škole toto nevyužíváte a máte ve škole platné licence, zavolejte nám.

SURFCAM Tradicional pro „home office“

Pro domácí nebo distanční výuku můžete využít tzv. DEMO licence, kterou si stáhnete v anglickém jazyce z webových stránek výrobce nebo v češtině na našem ftp serveru. DEMO verze je plnohodnotný program, ve kterém nelze vyexportovat program v NC kodu a verifikace je omezena na 100 řádků.

Placené studentské licence

SOLIDWORKS STUDENT EDITION 2020.2021

Placená studentská licence, která je v letošním roce doplněná o možnost využití platformy 3DEXPERIENCE pro studenty. Toto placené studentské řešení obsahuje následující roční licence pro:

 • SOLIDWORKS Premium (3D CAD software)
 • SOLIDWORKS Simulation Premium (pevnostní a simulační nástroje FEA)
 • SOLIDWORKS Flow Simulation(nástroje pro analýzu tekutin CFD)
 • SOLIDWORKS Motion (kinematická analýza)
 • SOLIDWORKS Plastics (konstrukce forem pro plasty a analýza plnění
 • SOLIDWORKS Udržitelnost (nástroje pro dopad na životní prostředí)
 • SOLIDWORKS Electrical Professional (nástroje pro návrh elektrických systémů)
 • SOLIDWORKS MBD (definujte, organizujte a publikujte 3D data)
 • SOLIDWORKS Composer (nástroje technické dokumentace)
 • SOLIDWORKS Vizualizace (ukažte 3D modely ve fotorealistické kvalitě nebo s využitím virtuální reality)
 • SOLIDWORKS CAM Pro (plně integrovaný CAM systém založený rozpoznávání útvarů)
 • Bezplatný přístup k MySolidWorks Student (video tutoriály, návody, metodiky a mnoho dalšího výukového materiálu)
 • Certifikační vouchery pro CSWA a CSWP 
 • přístup na platformu 3D EXPERIENCE v profilu DESIGNER for EDUCATION

Cena studentské licence je 2 800Kč včetně DPH, nákup probíhá online z webových stránek SOLIDWORKS. Informace a postup vám rádi zašleme.

SKETCHUP pro STUDENTY

Jednoroční licence pro studentské využití formou pronájmu, který umožňuje:

 • práci s plnohodnotnou licencí se stejnými funkcionalitami jako má komerční licence
 • možnost využívat pluginů a renderů pro Sketchup
 • práci na více počítačích, vždy se ale můžete svým účtem přihlásit jen na jednom
 • přístup na Warehouse a další knihovny Sketchup

Cena studentské licence je 1700Kč včetně DPH, studentskou licenci vám zajistíme na základě potvrzení ze školy, případně kopie ISIC nebo indexu.

Free aplikace, které můžete také využít

SOLIDWORKS ONLINE

Zkušební verze produktu SOLIDWORKS vám nabízí nejnovější vydání produktu a přístup k simulaci SOLIDWORKS, SOLIDWORKS MBD, SOLIDWORKS CAM a SOLIDWORKS Visualize. Můžete streamovat SOLIDWORKS do prohlížečů kompatibilních s HTML5, včetně nejnovějších verzí Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Internet Explorer a Microsoft Edge, na stolních zařízeních, včetně počítačů s Windows, Mac, Chromebooky a Linux. Aplikace je určena zejména pro vyzkoušení práce v tomto prostředí, nikoliv k plnohodnotné konstrukční činnosti. Můžete si ale vyzkoušet třeba úpravu vašich existujících 3D modelů.

SOLIDWORKS ON LINE

SOLIDWORKS FOR KIDS

Webová aplikace pro děti ve věku 4–14 let, které se chtějí bavit při návrhu a výrobě předmětů ve 3D. SOLIDWORKS®  Apps for Kids je souborem webových aplikací navržených tak, aby inspirovaly a vzdělávaly. Aplikace obsahují nástroje pro návrhy, modelování a mechanické konstrukce a dále pak nástroje pro prezentaci, tisk a sdílení návrhů s ostatními. Aplikace je samostatným produktem není zde zajištěna plná kompatibilta se SOLIDWORKS, ale pracovat v aplikaci můžete ihned po založení uživatelského účtu.

SOLIDWORKS FOR KIDS

SKETCHUP FREE

SketchUp Free je nejjednodušší bezplatný software pro 3D modelování na webu. Pracovat můžete ihned po založení svého účtu bez jakýchkoliv dalších podmínek. Oproti klasické verzi SKETCHUP je aplikace jednodušší, není zde možnost využívat pluginy, ale můžete využít WAREHOUSE. Modely vytvořené ve FREE otevřete i v desktop licenci Sketchup, opačně je přenos velmi omezený.  Výhodou je ukládání vašich modelů do cloudu, kde máte své projekty SketchUp kdykoli k dispozici. Kreslení ve 3D je opravdu jednoduché. Vše, co potřebujete, je váš nápad a prostor pro kreslení.

SKETCHUP FREE

Sponzorované licence pro studenty

STEM soutěže 4×4 LandRover ve školách a 3E DRAGSTER

Soutěžní týmy, které se zapojí do našich STEM projektů  4×4 Land Rover ve školách pro návrh terénní čtyřkolky nebo 3E DRAGSTER pro návrh rychlostního vozu, mohou získat přístup ke sponzorovaným licencím pro svoje týmové návrhy a spolupráci. Tyto licence využívá i tým Formule SAE z České zemědělské univerzity ke konstrukci své závodní formule pro mezinárodní závody vysokoškolských týmů.

4×4 Land Rover ve školách

3E DRAGSTER

CAD project 21

Individuální STEM projekt pro studenty, kteří se chtějí zapojit do konstruktérské výzvy a nebojí se přihlásit svoje nápady do celostátní soutěže. Účastníci mohou využívat sponzorované licence SOLIDWORKS Standard CAD nebo přístup na platformu 3D EXPERIENCE for EDUCATION

Přihlášky od 1. prosince 2020