U Uranie 18, Praha 7, 170 00
+420 602 363 446
josef.sir@3epraha.cz

Studentské instalace SOLIDWORKS

Podpora výuky CAD/CAM ve školách

Studentské instalace SOLIDWORKS

Studentské instalace SOLIDWORKS (SDK)

SOLIDWORKS v rámci změny svých aktivit školské politiky postupně mění některé postupy a procesy spojené s instalací  programů, jak na školních serverech, tak i na studentských nebo učitelských počítačích. Velká změna se týká zejména „dodávky“ nových licencí, protože v letošním roce již bude ukončena dodávka instalačních médií a program si budete stahovat ze svého zákaznického účtu.  Na základě letošních zkušeností zatím mohu říci, že ne vždy to zatím funguje optimálně, ale zatím jsme vždy společně se školou našli potřebné řešení.

Studentské instalace pro střední školy (licenční balíky 60 EDU)

Změny se týkají také postupu pro studentské instalaci.  Dříve označované řešení SDK  se nyní jmenuje Student Standard a instalaci si již mohou provést studenti sami na základě své registrace. Na stránce  www.solidworks.com/studentstandard  studenti vyplní přihlašovací formulář, kam musí zadat tzv.ID, které získají ve škole od svého vyučujícího, kterým ho na vyžádání zasíláme. Vyplněním formuláře si zároveň vytvoří svůj uživatelský účet, který lze využít i pro přístup na MySolidworks.  Na udaný email v přihlášce pak přijdou instrukce a licenční kody k aktivaci licencí SOLIDWORKS CAD a SOLIDWORKS CAM.

Důležité: email by měl být ve standardu jméno@doména.cz , nedoporučujeme používat adresy typu sněhurka58@ a dle zkušeností má registrační formulář občas problémy s noname servery anonymních meilových adres.

Následně si ve svém takto vytvořeném účtu stáhnou program k instalaci a zadají do něj obdržené licenční kody.

Tento postup mohou využít i vyučující k instalaci Student Standard na své domácí PC, v případě že nevyužijí možnosti zápůjčky ze serveru ve škole, která jim pak umožňuje pracovat ve verzi PREMIUM.

Po instalaci budete mít k dispozici verzi SOLIDWORKS STANDARD  + SOLIDWORKS CAM

POZOR: Tento postup funguje jen v případě, že máte jako škola platné licence SOLIDWORKS s aktuální platnou podporou., v případě problémů mě kontaktujte. Protože se jedná o cílenou podporu studentů, která je svázána vždy s konkrétní školou a je podmíněna platností licencí a aktuální technikou podporou, nelze uvádět ID veřejně a zasíláme je na vyžádání pověřeným učitelem na dané škole.

Studentské instalace pro VŠ (a licenční balíky 200 a 500EDU)

U těchto instalačních balíků mají studenti možnost využít verze Premium i pro svoje domácí PC, postup instalace je poněkud odlišný, protože počet studentských instalací se páruje se zakoupeným počtem licencí. V případě zájmu mě prosím kontaktujte, domluvíme individuálně a pošlu vám postup intalace. I zde platí, že škola musí mít platné licence i platnou podporu.

Napsat komentář