U Uranie 18, Praha 7, 170 00
+420 602 363 446
josef.sir@3epraha.cz

STEM PROJEKTY

Podpora výuky CAD/CAM ve školách

STEM
Science-Technology-Engineering-Mathematics

Tato zkratka je značkou pro technické, inovativní a zajímavé projekty spojené s vědou a moderní technikou. STEM projekty jsou určeny jednotlivcům nebo týmům a umožňují jim ukázat své vědomosti, dovednosti nápady i originální řešení, které lze využít v některém technickém odvětví.  Mnohé ze STEM projektů mají mezinárodní charakter a jsou do nich  zapojeny i velké firmy, které tak umožňují  studentům škol pracovat s nástroji určenými pro výzkum, vývoj a průmyslovou praxi.
Označení STEM se u nás začalo používat  zejména ve spojení s velkými mezinárodními studentskými projekty F1 ve školách a 4×4 Land Rover ve školáchDnes už se s tímto označením setkáte u celé řady i menších a regionálně pojatých projektů a soutěží pro školy, původní zaměření se ze středních škol  také rozšiřuje i na základní nebo vysoké školy.

3E Praha podporuje STEM projekty a soutěže pro výuku

Podpora škol je jednou z důležitých  aktivit, kterou v 3E Praha Engineering a.s. po celou dobu své činnosti  děláme. Zapojení nebo organizování STEM soutěží a projektů  je proto nedílnou součástí této podpory a jsme velmi rádi, když můžeme školám nabídnout projekty, které nejen doplňují stávající výuku, ale významně ji rozšiřují a inovují.

Solidworks je nástrojem pro STEM

Solidworks EDU poskytuje studentům výkonný, uživatelsky příjemný a zajímavý software, který jim umožňuje pochopit reálný svět mechaniky, technologií, inženýrských věd a matematiky. Je to nejlepší nástroj pro STEM projekty, který můžete ve škole mít a který můžete využívat pro rozvoj dovedností vašich studentů.

4×4 Land Rover ve školách

4×4 Land Rover je  STEM mezinárodní projekt, kde všichni účastníci musí podle stanovených pravidel navrhnout a sestavit RC vozidlo s pohonem všech čtyř kol, které pak závodí na terénní zkušební dráze. Soutěžní týmy musí prokázat znalosti a dovednosti nejen z vlastní konstrukce a výroby vozidla, ale také z marketingu, prezentačních dovedností nebo ekonomiky. Vítězný tým z národního finále má právo reprezentovat Českou republiku na světovém finále.

Podrobnosti a přihlášku do projektu najdete na www.4x4veskolach.cz 

3E DRAGSTER

Připravili jsme pro vás novou konstruktérskou soutěž, která navazuje na tradici F1 ve školách a kterou doplňuje a rozšiřuje o další konstruktérské výzvy. Soutěžit se bude na rovné závodní dráze s pevným startem a cílem závodu je dostat svého dragstera co nejrychleji do cíle a neopustit dráhu. Dragstery budou poháněny elektromotory a jejich tvar bude plně v rukách vašeho konstruktérského týmu.

Informace a přihlášky najdete na www.3edragster.cz