U Uranie 18, Praha 7, 170 00
+420 602 363 446
josef.sir@3epraha.cz

zkušební

Podpora výuky CAD/CAM ve školách

[metaslider id=“123″]

Využití software ve školách

 • základní školy – výuka 3D modelování 
 • základní školy – projektová výuka
 • základní školy a technické kroužky – 3D modely s výstupy na 3D tisk a školní CNC stroje
 • střední školy – výuka CAD/CAM s výstupy na CNC stroje a 3D tisk
 • střední školy – odborný výcvik CAD/CAM
 • střední školy – STEM projekty
 • vysoké školy – specializovaná výuka CAD/CAM
 • vysoké školy – specializovaná výuka pro pevnostní a dynamické výpočty
 • vysoké školy – simulace, animace a vizualizace technických procesů
 • vysoké školy – propojení na výzkumná pracoviště, inkubátory a start-upy

SketchUp pro školy

SketchUp je synonymem pro přátelský a srozumitelný software pro 3D modelování. Jednoduchost a  použitelnost neomezuje jeho funkčnost a využitelnost. Začněte kreslením čáry a tvarů, vytvořte  povrchy a modelujte 3D projekty. Protahujte, kopírujte, otáčejte a malujte, abyste vytvořili vše, co se vám líbí. Jestliže chcete být rychle produktivní a úspěšní v 3D grafice, jste na správném místě. S aplikací SketchUp Pro získáte skvělé nástroje podporující vaši výuku.

Využití v mnoha předmětech výuky

Sketch Up Pro není jen IT nástroj. SketchUp Pro využijete v řadě dalších předmětů, ať již je to matematika, fyzika, biologie, chemie, zeměpis či dějepis. Vytvářejte animační modely, otáčením a pohledy získejte informace, které při kreslení na papír nikdy neuvidíte, vytvořte z fotografie či obrázku modely již zapomenutých předmětů. Dejte nástroje i těm studentům, pro které je obrazové vyjadřování snazší než popisný projev. Vytvářejte školní projekty napříč jednotlivými předměty a spolupracujte v různých oblastech výuky. 

Vytvářejte 3D modely pro výuku

S využitím aplikace SketchUp Pro můžete vytvářet 3D modely i s využitím importovaných dat.   CAD plány, SketchUp Pro umí převést formáty  DXF a DWG z libovolného standardního CAD programu.  A naopak můžete vytvářet ze svého projektu obrazové formáty, soubory PDF, CAD soubory a animace ve formátu HD, jako výstup projektu, který budete prezentovat ostatním. Vytvořte model parního stroje, chemické sloučeniny, průniku dvou těles,  antického sloupu nebo návrhu sportovního hřiště a využijte je při výuce svého předmětu.

 

SketchUp má svůj vlastní web

 

 

SOLIDWORKS EDU je rozsáhlý 3D výukový nástroj konstrukčního CAD se širokou nabídkou interaktivního výukového softwaru. Zahrnuje prostředky pro výuku 2D kreslení i 3D modelování, ověřování a simulace návrhu a správy dat pro vzdělávání. Vzdělávací produkty SOLIDWORKS se používají na více než 80% prestižních technických škol, kde studentům i vyučujícím nabízí funkce, příklady a cvičení pro okamžité zvýšení efektivity výuky.

Se SOLIDWORKS EDU se studenti i vyučující mohou zaměřit na to, co je skutečně důležité. Na podporu nových nápadů, řešení problémů, inovaci a týmovou práci.

Co získáte se SOLIDWORKS

 • Komplexní CAD systém pro konstruování, simulaci, pohybové analýzy, ověřování návrhů. Dále pak i nástroje pro trasování potrubí a kabelů, reverzní inženýrství a mnoho dalších funkcí.
 • Studentské licence –  snadno použitelná studentská licence SOLIDWORKS EDU umožňuje studentům pracovat nejen ve škole, ale i mimo ní a zvyšovat tak své dovednosti při práci s tímto programem. SOLIDWORKS studentská licence zahrnuje CAD, SImulation, Plastics, animační možnosti, fotorealistický rendering a eDrawings.
 • SOLIDWORKS certifikace – umožňuje studentům prokázat své odborné znalosti v oblasti konstruování SOLIDWORKS 3D. Studenti mohou zkoušky SOLIDWORKS absolovat zdarma, pokud je jejich škola uživatelem platné SOLIDWORKS EDU.

Asociativita s CAM systémy

 

SOLIDWORKS umožňuje uživatelům načítat soubory SolidWorks do běžných CAM systémů, což uživateli zjednodušuje práci s přípravou následné výroby. SOLIDWORKS se svým „GOLD PARTNERem“ CAMWorks umožňuje plynulé využití parametrického konstruování i pro technologii CAM. Systém CAMWorks se spouští přímo v uživatelském prostředí SOLIDWORKS a tím výrazně pomáhá zkrátit časy přípravy pro výrobu navrženého modelu.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.