U Uranie 18, Praha 7, 170 00
+420 602 363 446
josef.sir@3epraha.cz

Certifikace pro učitele

Podpora výuky CAD/CAM ve školách

Certifikace pro učitele

Prázdniny jsou obdobím zaslouženého odpočinku, kdy je potřeba nabrat síly a další optimismus do nekončícího procesu snahy o vzdělávání našich studentů. Přesto však několik učitelů využilo naší letní zvýhodněnou nabídku na přípravné kurzy pro akademickou certifikaci SOLIDWORKS.  Pro svoji školu získali status Akreditovaného centra pro certifikace studentů, připravili si zkušební prostředí pro  administraci zkoušek a seznámili se s administrací zkoušek pro studenty.  Hlavní náplní však byla příprava na samotnou zkoušku CSWA, protože staré pedagogické pravidlo říká, že když někoho něco učím, měl bych to sám umět. Učitelé si vyzkoušeli řadu příkladů, které se při zkoušce mohou objevit a náš lektor Martin Vysocký, který měl jejich přípravu na starosti,  si  pochvaloval jejich nadšení a zájem.

Příprava s Martinem byla velmi efektivní, protože všichni, kdo se v závěru přípravného kurzu přihlásili ke splnění zkoušky CSWA, byli velmi úspěšní. Tříhodinový limit, který je určen pro tuto zkoušku, ani zdaleka nevyčerpali a jejich úspěšnost u nikoho neklesla po 95%.  Pro úspěšné splnění potřebujete alespoň 68% a průměrná úspěšnost u této zkoušky se pohybuje kolem 80%. Všichni si tak mohli po úspěšném splnění stáhnout svůj certifikát CSWA a byli automaticky zařazeni do celosvětové databáze držitelů tohoto certifkátu.

Rádi bychom zde proto ještě dodatečně poděkovali  Jaroslavu Dedovi ze Střední průmyslové školy polytechnické ze Zlína, Janu Červenkovi a Miroslavu Drabinovi ze Střední školy řemesel ve Frýdku Místku a Milanu Sahligerovi ze Střední školy uměleckoprůmyslové v Ústí nad Orlicí, kteří se stali držiteli certifikátu CSWA, za jejich úsilí i odvahu, se kterou do toho šli. Věříme, že byli prvními vlaštovkami, za kterými budou následovat učitelé z dalších škol.

Věříme, že tuto získanou kvalifikaci zhodnotí ve výuce na svých školách a že právě jejich školy se stanou průkopníky rozšiřování využití akademických certifikačních zkoušek mezi studenty. Jsme připraveni dále pomáhat tomuto procesu v našich školách a věříme, že tuto iniciativu ocení i průmyslové firmy a podniky, kde by tito studenti mohli najít své uplatnění.

Pro další zájemce o učitelskou certifikaci připravujeme další kurz na listopad 2019. Sledujte naše zasílané zpravodaje do škol i zdejší novinky, aby vám neuteklo vyhlášení termínu s přihláškami.

 

Napsat komentář