U Uranie 18, Praha 7, 170 00
+420 602 363 446
josef.sir@3epraha.cz

Dobrý nápad pro kameru

Podpora výuky CAD/CAM ve školách

Dobrý nápad pro kameru

Využijte kameru notebooku jinak. Distanční výuka je tady a bude nás provázet na každém kroku. Učíme se zvládat různé platformy a nástroje, sdílet na obrazovkách našich počítačů kde co. Přicházíme s jednoduchým nápadem na využití kamer našich notebooků ke sdílení dokumentů.

Zoom, Skype, Google Meet, a Teams se staly každodenními nástroji studentů a učitelů na celém světě. Umíme sdílet dokumenty, které máme v počítači, ale co když potřebujete ukázat nějakou práci? Nebo předmět, něco co jste namalovali nebo vyrobili? Mohli byste to držet před kamerou, pokud máte pevnou ruku, ale to není zrovna praktické a bude se to špatně prohlížet.

Našli jsme na twitteru skvělý nápad nazvaný „Pocket  Document Camera“ a ten se nám tak líbil, že jsme se rozhodli ho s vámi sdílet a nabídnout uživatelům programu DRAFTSIGHT  jeho model k vlastní výrobě.  Upravte si model, který najdete na konci článku tak, aby vyhovoval vašemu vlastnímu notebooku. 

Program DRAFTSISGHT mohou využívat všichni studenti škol, které mají pro výuku SOLIDWORKS bezplatně doma na svých PC.

Pokud máte přístup k laserové řezačce, můžete si připravit i program pro výrobu nebo využít exportu do souboru pro 3D tiskárny. Učitelům tak nabízíme zajímavé zadání pro školní práci svých studentů. Na jednom modelu můžete vyzkoušet jak přípravu pro CNC, tak i 3D tisk. Stačí jen využít uložení modelu do správného formátu a v dalším kroku pak již řešíte přípravu k výrobě.

Pokud nemáte přístup ke stroji nebo k 3D tiskárně, rozviňte v programu model do plochy tak, aby se dal vytisknout na obyčejné tiskárně a vytvořte následně model z kartonu nebo tvrdého papíru. Nebude to možná tak elegantní, ale úplně stejně funkční.

A pak už potřebujete jen obyčejné zrcátko, které nalepíte z vnitřní strany, nasadíte na notebook a můžete promítat na sdílenou obrazovku ze své plochy třeba právě nakreslené obrázky.

Soubor DWG pro DRAFTSIGHT najdete zde

Věříme, že české hlavy přijdou na mnohá vylepšení a další vychytávky. Nezapomeňte se s nimi pochlubit.

 

Napsat komentář