U Uranie 18, Praha 7, 170 00
+420 602 363 446
josef.sir@3epraha.cz

DraftSight 2019

Podpora výuky CAD/CAM ve školách

DraftSight 2019

Novinky v DraftSight 2019

Určitě jste zaznamenali změny  týkající se programu DraftSight v letošním roce. Uživatelé  programu DraftSight se stali nejrychleji rostoucí skupinou uživatelů  produktů Dassault Systemes. Od jeho uvedení v roce 2011 během 6 měsíců bylo staženo 1,8 miliónů licencí. V současnosti používá DraftSight již více než 4 miliony aktivních uživatelů. Rostoucí požadavky aktivních uživatelů na nové funkce a integraci DraftSight do návazných řešení vyústily k rozhodnutí zpoplatnit dosud bezplatné licence a rozšířit produktové řady Draftsight. Letos tedy dochází k několika zásadním změnám.

Vítejte v DRAFTSIGHT 2019

DraftSight 2019 je 2D a 3D CAD řešení bohaté na funkce pro architekty, inženýry a poskytovatele stavebních služeb, stejně jako pro  profesionální uživatele CAD, designéry, pedagogy, studenty a hobíky.

Nový a lepší koncept  DraftSight

DraftSight 2019 je nová verze  osvědčeného softwaru, která je lepší  a  výkonnější než předchozí  vydání. Zahrnuje všechny nejžádanější  funkce a umožňuje vytvářet, upravovat a prohlížet  libovolný soubor 2D a 3D formátu DWG.  Jeho známé uživatelské rozhraní snadno využijete  pro rychlé a efektivní  přechody z vaší aktuální aplikace CAD.

Objevte svobodu navrhování

V programu DraftSight pracujete svobodně bez jakéhokoliv omezení. Můžete přecházet ze 2D kreslení k 3D modelování a zpět tak, abyste  optimalizovali průběh vašich návrhů.  A bezproblémová integrace s dalšími řešeními Dassault Systèmes a SOLIDWORKS®, včetně SOLIDWORKS PDM pro snadnou správu návrhů souborů DWG vám umožňuje snadnou a příjemnou práci, od první inspirace až po konečný výsledek.

Draftsight 2019 vám dává svobodu dělat to, co umíte nejlépe – bez ohledu na to, kdo jste nebo čeho se snažíte dosáhnout.

Důležitou změnou je ukončení platnosti všech free verzí k 31.12.2019. Po tomto datu již nebude možné free verze stahovat, využívat a také nebudou v produktové nabídce. Již nyní jsou všechny nové balíčky DraftSight 2019 pro Windows® nabízeny a zpoplatněny, ale zároveň jsou rozšířeny o nové funkce. DraftSight 2019 se tak stává profesionálním produktem pro 2D a 3D CAD řešení.  Je to výkonný nástroj, který umožňuje zobrazovat, vytvářet, upravovat a sdílet soubory DWG a DXF s větší jednoduchostí, rychlostí a efektivitou.

Jaké verze můžete využívat?

Bezplatná 30 denní  zkušební. Jakmile si stáhnete a nainstalujete DraftSight 2019 (bezplatnou zkušební), nebudete již moci znovu stahovat ani otevřít žádnou předchozí bezplatnou verzi DraftSight (2018 nebo starší). Zároveň všechny bezplatné verze DraftSight (2018 nebo starší) již nebude po 31.12.2019 možné spustit.

Draftsight Standard – Základní řešení v oblasti 2D CAD návrhů se známým uživatelským rozhraním a základními nástroji pro 2D kreslení. Ideální pro jednotlivce, studenty, pedagogy a příležitostné uživatele.

Draftsight Professional – Pokročilé řešení 2D CAD s výkonnými funkcemi šetřícími čas a otevřenou API. Můžete využít knihovny Toolbox, porovnávat výkresy, dávkově tisknout, generovat G-kód, zadávat vzorce v tabulkách nebo trasovat obrázky. Vhodné pro firmy a jednotlivé konstruktéry.

Draftsight Premium – Stejně jako verze Professional obsahuje verze Premium robustní nástroj pro 2D kreslení a API rozhraní, ale navíc umožní vytvářet 2D vazby, které mohou parametricky řídit entity výkresu. Verze Premium také obsahuje základní 3D modelování a splní tak požadavky pro tvorbu prototypů, laserové řezání nebo 3D tisk.

DraftSight Enterprise/Enterprise Plus – komplexní 2D kreslení a 3D návrhy. Splňuje požadavky na kreslení, modelování, výrobu,vypalování laserem, 3D tisk. Funkčně odpovídají verzím Professional/Premium, obsahují navíc síťové licencování, technickou podporu a jsou určené pro velké organizace s mnoha uživateli.

podrobnější charakteristiky najdete na  https://3epraha.cz/index.php/k2-portfolio/draftsight  nebo  na https://www.draftsight.com/ 

DraftSight pro školy

Pro podporu používání programu  DraftSight ve školách a propojení s programem SOLIDWORKS je pro školy  ponechána možnost získat licence pro studenty ZDARMA. Máte – li ve škole aktuálně platný SOLIDWORKS EDU 60 a vyšší s platnou podporou, můžete využít nabídky na získání DraftSight Enterprise EDU 200 licencí pro své studenty ZDARMA. Máte-li zájem o využití  této nabídky (aktuálně je platná do konce roku 2019) kontaktujte našeho EDU prodejce .

 

Napsat komentář