U Uranie 18, Praha 7, 170 00
+420 602 363 446
josef.sir@3epraha.cz

Národní finále 4×4 Land Rover ve školách

Podpora výuky CAD/CAM ve školách

Národní finále 4×4 Land Rover ve školách

V Národní technickém muzeu si ve dnech 22. – 23. června podaly ruce nostalgické staré technologie s těmi moderními. Mezi historickými lokomotivami, z nich jedna vozila i prezidenta T.G.Masaryka, byla postavená překážková dráha 4×4 LandRover ve školách, na které se proháněly modely soutěžních týmů letošního národního finále.

Mezinárodní STEM projekt 4×4 Land Rover ve školách je soutěž, kde všichni účastníci musí podle stanovených pravidel navrhnout a sestavit dálkově ovládaný model vozidla s pohonem všech čtyř kol, které pak závodí na terénní zkušební dráze. Vítězný tým z národního finále má právo reprezentovat Českou republiku na světovém finále.

Jako každý rok musely týmy v národním finále prokázat znalosti a dovednosti nejen konstrukční, ale také marketingové a  prezentační. Přísné poroty neodpustily soutěžním týmům jedinou chybu a tak se při obhajobách členové týmů občas velmi zapotili při otázkách porotců.

Vyhrál tým Fireboys

První místo letos opanoval tým Fireboys z VOŠ a SPŠ automobilní a technické České Budějovice, jehož někteří členové už v loňském roce sbírali zkušenosti a byli „na bedně“. Letos tak velmi úspěšně tyto zkušenosti zhodnotili a jejich model byl vybaven i takovými detaily, jako byly kanystry, tažná tyč, tažné lano, odklápěcí střecha či solární panel na dobíjení baterií. Tým si se svým modelem opravdu vyhrál a je to o víc cenné, že mezi členy týmu byla i děvčata. Vítězný tým získal, kromě cen, i právo nominace na světový šampionát 4×4 Land Rover ve školách.

Podrobnější informace najdete na webových stránkách http://4x4veskolach.cz

 

Napsat komentář